Bývate v malom byte? 5 užitočných rád pre malé byty

od | mar 11, 2018

Praktický a čo najviac pekne zariadiť malý byt bez väčších stavebných úprav nemusí byť až také zložité. Aj maličké priestory Vám môžu priniesť veľa radosti, ak si vezmete k srdcu týchto 5 praktických rád.

 

1. Pravidelné triedenie

Nie, nejde o triedenie odpadkov. ? Existujú veci, ktoré ku každodennému životu potrebujeme nevyhnutne, potom tie, ktoré využívame z času na čas alebo sezónne a potom ešte také, pri ktorých si vždy povieme, to sa nám ešte zíde… Práve tretia kategória predmetov pritom zaberá nemálo miesta. Preto je veľmi dôležité, aby ste si aspoň raz do polroka vyhradili čas na vytriedenie všetkých nepotrebných vecí z bytu. Veľmi veľa ľudí však stým má veľký problém. V dnešnej dobe sa preto dá nájsť aj nespočetne veľa iných článkov, ktoré popisujú triedenie podrobnejšie. Napríklad plnielanu.zoznam.sk. Taktiež existujú aj rôzne knihy o upratovaní.

2. Háčiky

Začnite využívať háčiky. Prečo? Pretože sú jedným z najjednoduchších spôsobov ukladania tisícok rôznych vecí v domácnosti. Vybavte sa závesnými tyčami, štipcami a háčikmi a všetko veselo vešajte! Veľkú výhodu môžeme vidieť aj v tom, že keď nám niečo visí vo výške očí, použijeme to častejšie. Napríklad ku dverám zavesíme mriežku na rukavice, čiapky a šály. Veci ukryté v skrini použijeme zriedkavejšie ako tie, ktoré vidíme a taktiež máme aj menšiu šancu že si ich zabudneme ako keby ležali niekde pohodené v skrini.

3. Kupujte multifunkčne

Všimli ste si, že akonáhle sme v obchode, láka nás úplne všetko? Práve o to obchodníkom ide – zaujať čo najväčším množstvom tovaru. Používajú na to mnohé psychologické triky, ktoré pôsobia na naše podvedomie. Ak máte ale malý byt, musíte si byť pri nákupe veľmi ostražitý a dávať si pozor,

Veľmi výhodne je preto nakupovať cez internet. V dnešnej dobe si jednoducho vyhľadáte len to, čo potrebujete a ihneď v pohodlí domova aj kúpite.


TIP: Ak chcete ušetriť pri nákupe, odporúčame sa vždy pozrieť po zľavových kódoch na internete. Stačí len trošičku pohľadať na rôznych stránkach a skopírovať ich bez ďalšej nutnej registrácii a podobne. Uplatníte ich priamo pri nákupe v eshope.


4. Farby robia zázraky

Ak chcete, aby Váš malý byt pôsobil aspoň trochu väčším dojmom, zvoľte čo najviac svetlých odtieňov alebo bielej farby. Keď si však neviete predstaviť iné farby, ako sú tmavé a výrazné (opticky zmenšujú priestor), použite ich radšej ako doplnkové.

Samozrejme netreba zabúdať aj na denné svetlo. Aby ste ho do bytu dostali čo najviac, zbavte sa ťažkých, mohutných závesov alebo rôznych vzorovaných záclon. Určite, pocit súkromia je taktiež dôležitý, preto použite jednoducho jemnú, priesvitnú záclonku padajúcu od stropu až po dlážku.

5. Nečakané úložiská

Každý byt má svoju jedinečnosť. Okrem toho však ponúka aj veľa príležitostí na ukladací priestor, ktoré často prehliadame. Preto posledná rada znie: využívajte každý centimeter! Voľné miesto pod posteľou? – Naukladajte veci do plochých krabíc na kolieskach a zasuňte ich pod posteľ. Úzky priestor medzi dverami a stenou? – dokonalé miesto pre háčiky na oblečenie. Nevyužitý meter medzi oknom a dverami? – namontujte nad seba 5 otvorených poličiek a máte dosť priestoru na knihy alebo iné veci. Dnes už existuje taká široká ponuka úložných priestorov, že si nakoniec ani nebudete vedieť vybrať. A ak by sa náhodou stalo, že sa Vám nič nebude páčiť, je tu možnosť nábytok si jednoducho objednať na mieru.


TIP: Veľa ľudí nevyužíva priestor nad dverami. Pritom stačí jedna doska, ktorú treba pevne namontovať nad zárubňu a máte ihneď viac miesta, ako by ste čakali.


remote control hotel room GIF

Po dodržaní týchto 5 jednoduchých rád sa už nebudete musieť sťažovať na to, že máte malý byt alebo nato, že máte málo priestoru. Pri aplikovaní týchto tipov taktiež platí aj pravidlo využitia svojich najlepších vlastnosti, ktorými sú napríklad: tvorivosť, vynaliezavosť či cieľavedomosť ale aj v neposlednom rade praktickosť. Možno aj vy vymyslíte nejaký iný trik na zväčšenie ukladacieho priestoru v malom byte, ktorý nám môžete napísať aj do komentára. ?

 

Čo tak ešte jeden článok?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.