Môj rebríček zaujímavých podcastov pre rozvoj mysle + bonusové podcasty o psychike a mentálnom zdraví

od | jún 2, 2023

Podcasty sa stali populárnym a prístupným formátom pre získavanie nových informácií a zábavu. Okrem toho, že môžu byť pútavé a zábavné, mnohé podcasty ponúkajú aj hodnotné obsahy pre osobný rozvoj a zlepšenie psychického zdravia. V tomto článku sa pozrieme na zaujímavé podcasty, ktoré môžu prispieť k rozvoju mysle a bonusové podcasty zamerané na psychiku a mentálne zdravie.

Mojich TOP 10 podcastov:

 1. „Mozgová atletika“ – Geniálne rečičky z oblasti osobnostného rozvoja, vedy a myšlienky z dobrých kníh okorenené primitívnym humorom.
 2. „Nezvyčajná terapia“ – Pohľad hypnoterapeuta na osobný rozvoj. Dlhoročné skúsenosti Martina Lajpríka s terapiou a meditáciouposkytujú svieži pohľad na tému osobného rozvoja.
 3. „Ekonomia ľudskou rečou“ – Ekonómia ľudskou rečou sa snaží priniesť zrozumiteľné odpovede na zložité ekonomické otázky. Podcast moderujú Nikola Šuliková Bajánová a Martin Lindák. Ponúka zaujímavé diskusie o ekonomických témach, finančnej gramotnosti, investovaní a podnikaní.
 4. „Marketing bez obalu“ – Tento podcast sa zameriava na trendy a inovácie v oblasti digitálneho marketingu. Poskytuje informácie o najnovších stratégiách, nástrojoch a prístupoch v online marketingu. Je užitočný pre tých, ktorí sa zaujímajú o marketing a chcú udržať krok s rýchlym vývojom digitálneho sveta.
 5. „VedaTor“ – Tento podcast sa zaoberá rôznymi aspektmi technológií a vedy. Diskutuje o nových technologických trendoch, inováciách a ich vplyve na spoločnosť. Poslucháči sa dozvedia o najnovších objavoch a pokrokoch v oblasti technológií.
 6. „Zoom“ – Tento podcast sa zameriava na vplyv technológií a digitálneho sveta na ľudský život a spoločnosť. Diskutuje o rôznych aspektoch digitálnej transformácie a technologickej revolúcie.
 7. „Index“ – Tento podcast prináša aktuálne správy a informácie z rôznych oblastí, ako je politika, spoločnosť, kultúra a ved, aby ste boli v obraze s dianím vo svete. Poslucháči sa dozvedia o najnovších udalostiach a vývoji v rôznych oblastiach.
 8. „Kurieris“ – Tento podcast prináša zábavu a humor formou príbehov a rozhovorov 2 kurierov. Je vhodný na oddych a zábavu, čo môže mať pozitívny vplyv na psychickú pohodu.
 9. „Boris a Brambor“ – Marián Gáborík a Boris Valábik v spoločnom podcaste, ktorý nie je len o hokeji. A ak je o hokeji, tak sa dozviete veci zo zákulisia, ktoré sú pre iných tabu.
 10. „Dejepis inak“ – Tento podcast sa zameriava na dejiny, ale v netradičnej forme. Podcast Dejepis Inak je audio verziou populárneho vzdelávacieho YouTube kanálu Sandry Svitekovej.

Zoznam podcastov o duševnom zdraví:

 1. „Ľudskosť“ – Reportérka Barbora Mareková sa s hosťami a hosťkami rozpráva o zraniteľnosti, empatii a mentálnom zdraví. Riešia spolu, ako na nás vplýva rodina, politická atmosféra, sociálne siete a titulky v novinách.
 2. „Nevyhorení“ – Ako sa o seba lepšie starať? Ako zvládať stres či prácu pod tlakom? Prečo nepodceňovať spánok? Či ako si budovať asertivitu a naučiť sa hovoriť nie? 
 3. „Na hlavu“ – Podcast Na hlavu je o rôznych zaujímavých témach z oblasti psychológie a psychiatrie s hosťami i bez nich. Fungujeme v rámci iniciatívy Psychiatria nie je na hlavu.
 4. „Hmmm…“ – Psychológovia liniek pomoci OZ IPčko – ipcko.sk, Krízová linka pomoci a Dobrá linka – sa spolu s ďalšími odborníkmi rozprávajú o duševnom zdraví, výchove detí, problémoch mladých ľudí, nástrahách internetu a o krízových a náročných situáciách, ktoré sú súčasťou života.
 5. „Zdravá duša“ – Rozhovory moderátorky Viky Lancošovej s hosťami z odboru psychiatrie, psychológie a osobnostného rozvoja budú obohatené o reálne príbehy ľudí, ktorí vyhľadali pomoc odborníkov, aby aj ich duša bola zdravá.

Tieto podcasty vám môžu poskytnúť informácie, náhľad a inšpiráciu na témach súvisiacich s duševným zdravím. Odporúčam vyskúšať si ich a vybrať si ten, ktorý najviac rezonuje s vašimi záujmami a potrebami.

Aký je váš obľúbený podcast? Napíšte mi do komentára nižšie a povedzte, prečo sa vám páči a aký vplyv má na váš život a myslenie. Teším sa na vaše názory!

Čo tak ešte jeden článok?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.