Túto vec videl už hádam každý. Málokto však vie, na čo slúžila!

od | mar 30, 2018

Podobnú ,,vychytávku” iste poznáte mnohí, no len staršie ročníky si pamätajú, k čomu skutočne slúžila.

 Reklama

Tieto vecičky mali za totality bežne svoje miesto pred vstupom do paneláku aj rodinného domu. Aj Vám sa stala príhoda, keď ste si ako dieťa pri naháňačke s kamarátmi pred panelákom toto čudo nevšimli a skoro si o neho rozbili hlavu? Určite ste si ihneď položili otázku: Načo tu vôbec si, ty čudo jedno?

škrabák

 

Škrabák na topánky. Áno, presne takto sa nazývali títo kovoví pamätníci minulých dôb. Umiestňovali sa tak, aby človek vošiel do miestnosti s čo najviac čistými podrážkami. Dnes sú k videniu už len málokde. Väčšinou ich môžeme však ešte vidieť ako súčasť panelákov na sídliskách.  Pri nových bytových stavbách sú už tieto vecičky však nahradzované rohožkami.

Nezabudnite nám taktiež nechať komentár, aké príhody so škrabákom ste zažili vy.

Zdroj: www.viralitycz.tiscali.cz/

Čo tak ešte jeden článok?

1 komentár

  1. Sis

    Ako malá asi 6 ročná som o to pri naháňaní zakopla… Dnes sa smejem, ale vtedy som revala ako nič. Hlava rozbitá na čele, krv všade. Štyri zuby vybité. Ako sa im hovorí jednotky… Horné aj dolné. Ešteže boli mliečne… ? Ale najväčší trapas bol ísť tak do školy… Prvý deň do školy a ja hrča na hlave… Ani ofina mi nepomohla… ? Bez zubov… Dodnes si pamätám ako mi tade tiekla voda, keď som pila ??? a zrejme mi to aj trochu ostalo, lebo medzi horným jednotkami mám medzierku. A keď som bola staršia.. Okolo 11 rokov som mala som si napustila vodu do úst a cez tu dierku som ju striekala von(hlavne v sprche) a snažila som sa aby som tu vodu dostrekla čo najďalej… Čo vám poviem decko v puberte ???
    P. S. Stránku ste vynovili perfektne! Neskutočný posun a veľmi sa mi páči! Nech sa vám darí. ❤️ Čo keby … ? ?

    Odpoveda

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.